فولکس واگن فروش پیشرانه احتراق داخلی را از سال ۲۰۳۵ در اروپا متوقف خواهد کرد

فولکس واگن فروش پیشرانه احتراق داخلی را از سال ۲۰۳۵ در اروپا متوقف خواهد کرد

9 تیر 1400 40 نمایش

یکی از اعضای هیئت مدیره فولکس‌واگن به روزنامه آلمانی Muenchner Merkur گفت این شرکت قصد دارد فروش پیشرانه‌های احتراقی را تا سال ۲۰۳۵ در اروپا متوقف کند. پیش از این آئودی نیز اعلام کرده بود به دلیل برنامه‌‌ریزی‌های اتحادیه اروپا برای وضع استاندارد جدید و سختگیرانه آلایندگی، فروش خودروهای مجهز به پیشرانه احتراق داخلی را متوقف می‌کند. 

به گزارش Theverge، کلاوس زلمر، عضو هیئت مدیره گروه خودروسازی فولکس‌واگن به این روزنامه گفت از سال ۲۰۳۳ تا ۲۰۳۵ از فروش خودروهای مجهز به پیشرانه احتراق داخلی در اروپا دست خواهد کشید. اما زلمر افزود که توقف فروش پیشرانه‌های احتراقی در ایالات متحده، چین مدت نامشخصی پس از آن اجرا خواهد شد و در آمریکای جنوبی و آفریقا مدتزمان زیادی طول خواهد کشید. 

زلمر گفت حداکثر تا سال ۲۰۵۰ کل خودروهای تولیدی این خودروساز کربن خنثی خواهد شد. فولکس‌واگن قصد دارد تا سال ۲۰۳۰، خودروهای الکتریکی ۷۰ درصد از کل فروش این شرکت را در اروپا به خود اختصاص بدهد.

مقاله‌های مرتبط:

اهداف فولکس‌واگن برای تبدیل شدن به شرکتی کربن خنثی به چند رقیب این شرکت نزدیک است. فورد اوایل سال جاری اعلام کرد که فقط تا سال ۲۰۳۰ خودروهای برقی در اروپا می‌فروشد و قصد دارد ۱ میلیارد دلار برای تبدیل كارخانه خود در كلن آلمان به خط تولید خودروی الکتریکی هزینه كند. در آوریل امسال هوندا نیز اعلام کرد که قصد دارد خودروهای بنزینی را تا سال ۲۰۴۰ از سبد محصولات خود کنار بگذارد.

چند کشور اروپایی اهداف خاص خود را برای ممنوعیت استفاده از وسایل نقلیه سنتی بنزین‌سوز تعیین کرده‌اند؛ به عنوان مثال نروژ سال ۲۰۲۵، فرانسه سال ۲۰۴۰ و انگلستان سال ۲۰۳۰ را به عنوان زمان دستیابی به هدف خود تعیین کردند. در آمریکا نیز ایالت کالیفرنیا از سال ۲۰۳۵ فروش خودروهای بنزینی را ممنوع خواهد کرد و چند ایالت دیگر نیز مدل کالیفرنیا را پذیرفته‌اند.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *