فقط کامیون‌های حامل کالای اساسی لاستیک دولتی دریافت خواهند کرد

فقط کامیون‌های حامل کالای اساسی لاستیک دولتی دریافت خواهند کرد

24 مرداد 1400 39 نمایش

به گزارش دکی کارز به نقل از دنیای‌اقتصاد:

در شرایطی که کشور با کمبود کالاهای اساسی مواجه است، هر روز ترخیص این کالاها در گمرکات کشور با مانع جدیدی مواجه می‌شود. برای حل این موانع هم هر روز راهکاری ارائه می‌شود. این بار قرار است به کامیون‌های حامل کالاهای اساسی به صورت مشروط لاستیک دولتی اختصاص داده شود تا شاید این کالاها پیش از فاسد شدن در بازار عرضه شوند.

خبر تخصیص مشروط لاستیک دولتی به کامیون‌های حامل کالاهای اساسی را معاون فنی گمرک ایران اعلام کرد.

به گزارش کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، مهرداد جمال ارونقی گفت: دو حلقه لاستیک با نرخ دولتی به کامیون‌هایی که پنج سرویس کالای اساسی از بندر امام خمینی (ره) حمل کنند، اختصاص می‌یابد. وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون در مجموع ۴میلیون و ۸۵۸هزار تن کالای اساسی شامل گندم، برنج، شکر خام، روغن خوراکی، سویا، کنجاله، ذرت و جو در بندر امام خمینی تخلیه شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷درصد افزایش نشان می‌دهد. معاون فنی گمرک ایران گفت:

هم‌اکنون همه تشریفات اداری و گمرکی ۴/ ۱میلیون تن کالای اساسی در بندر امام (ره) انجام شده و آماده حمل از این بندر است، ولی حمل کالاهایی که در فضای غیرمسقف و باز نگهداری می‌شوند، در اولویت است.

ارونقی افزود:

با کمک تمامی دستگاه‌های اجرایی لاستیک، روغن و سوخت کامیون‌داران تا حدودی حل شده و سپاسگزار رانندگان در این مسیر هستیم که در این گرمای طاقت‌فرسا در حال خدمت‌رسانی به هموطنان ما هستند.

معاون فنی و امور گمرکات کشور گفت:

روزانه علاوه بر ناوگان بخش خصوصی، ناوگان راهداری با به کار گرفتن حدود ۸۵۰دستگاه کامیون در امر حمل‌ونقل کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) به نقاط کشور نقش خوبی ایفا کرده است.

وی افزود: روزانه ۴۰ تا ۵۰ هزار تن کالای اساسی از این بندر روانه اقصی نقاط کشور می‌شود. ارونقی ابراز امیدواری کرد طی دو هفته آینده با گسیل تعداد بیشتری کامیون، حمل کالاهای اساسی از بندر امام (ره) سرعت گیرد. معاون فنی و امور گمرکات کشور درخصوص حل مشکلات کامیون‌داران در بندر امام خمینی (ره) گفت: اهدای دو حلقه لاستیک به رانندگانی که پنج سرویس از بندر امام (ره) به استان‌های دیگر بارگیری کنند، اعطای روغن به قیمت کارخانه به کامیون‌داران و همچنین تهیه سوخت برای آنها از جمله اقداماتی است که کامیون‌داران را نسبت به کار دلگرم‌تر کرده است.

غلامرضا بلوطی میرزا، ناظر گمرکات خوزستان نیز با رد شایعه فاسد شدن بخشی از کالاهای اساسی در بندر امام (ره) که در معرض تابش مستقیم آفتاب هستند، گفت: هم‌اکنون همه تشریفات اداری و گمرکی ۴/ ۱میلیون تن کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) انجام شده و آماده حمل از این بندر هستند، ولی حمل کالاهایی که در فضای غیرمسقف و باز نگهداری می‌شوند، در اولویت است.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *