ثبت نام ایران خودرو

اختصاصی دُکی کارز:

از آنجایی که تقاضای خرید خودرو در ایران افزایش یافته و خیلی از کاربران به دنبال ثبت نام، پیش فروش، خرید و دریافت خودرو بودند. این صفحه را برای شما ترتیب دادیم که بتوانید به راحتی در سامانه ایران خودرو و یا حتی قرعه‌کشی ها ثبت نام کنید.

ثبت نام ایران خودرو از طریق دکی کارز

ویژگی‌های ثبت نام ایران خودرو از طریق ​ دکی کارز

shuttle مرجع آموزش و ثبت نام ایران خودرو

سریع‌ترین روش ثبت نام ایران خودرو

در این آموزش رایگان سریع‌ترین روش‌های ثبت نام خودرو در ایران خودرو را آموزش داده‌ایم.

best seller مرجع آموزش و ثبت نام ایران خودرو

کامل ترین روش ثبت نام ایران خودرو

کامل‌ترین و بهترین روش‌های ثبت نام خودرو در ایران خودرو را یاد خواهید گرفت.

استفاده از ترفند برای ثبت نام ایران خودرو

ترفندهای ثبت نام در ایران خودرو

در این آموزش ترفندهایی که هنگام ثبت نام در ایران خودرو به کار شما می‌آید را آموزش دادیم.

آموزش تصویری و ویدیویی ثبت نام ایران خودرو

آموزش تصویری + ویدیویی ثبت نام

آموزش جامع تصویری + ویدیویی برای سهولت ثبت نام کاربران دکی کارز در ایران خودرو.

از این ویدیو آموزشی می‌توانید جهت ثبت نام ایران خودرو استفاده کنید

ثبت نام کامل ایران خودرو دکی کارز

چرا ثبت نام ایران خودرو از طریق دُکی کارز؟

در دکی کارز مراحل آموزش ثبت نام در سامانه ایران خودرو بصورت کامل، صفر تا 100 و کاربردی توضیح داده شده. این صفحه طراحی اختصاصی دکی کارز است و جامع ترین صفحه و آموزش ثبت نام در ایران خودرو محسوب می‌شود.

آخرین و مهم‌‌ترین اخبار مربوط به ثبت نام ایران خودرو

راهنمای کامل و جامع ثبت نام ایران خودرو

ثبت نام ایران خودرو به چه صورتی انجام می شود؟ چگونه می توانیم در ثبت نام ایران خودرو 1400 شرکت کنیم؟ شرایط لازم برای شرکت در قرعه کشی ایران خودرو چیست؟ هزینه درخواستی چقدر می باشد؟ در فرایند ثبت نام لازم است چه باید و نبایدهایی را در اولویت قرار دهیم؟ زمان تحویل خودروهای پیش فروش کی است؟ آیا شما نیز قصد ثبت نام ایران خودرو را دارید ؟ با ما همراه باشید. در این بخش از مقاله در نظر داریم صفر تا صد شرایط لازم برای ثبت نام را در اختیار شما قرار دهیم.

از فرصت ثبت نام ایران خودرو در سال 1400 غافل نباشید. شما نیز میتوانید از طریق ثبت نام در قرعه کشی ایران خودرو، خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنید و در مدت زمان مشخص دریافت کنید. به منظور ارائه ی مدیریت بهتر در بازار خودروسازان، طرح های پیش فروش از طریق ثبت نام توسط شرکت های خودروسازی مختلف ارائه شده است. از اصلی ترین دلیل ایجاد این نوع از طرح ها در شرایط فعلی می توان به کوتاه شدن دست دلالان خودرو و ایجاد یک ثبات در قیمت خودرو می باشد. همانطور که میدانید در سال های اخیر به دلیل تورم ایجاد شده د اقتصاد کشور، شاهد افزایش قابل ملاحظه ای در قیمت خودرو های مختلف هستیم.

عوامل متعددی در سال های اخیر سبب افزایش ناگهانی قیمت خودرو در بازار کشور شده است که از مهمترین آنها می توان به خروج آمریکا از برجام، کاهش میزان تولید خودروسازان ، بازگشت تحریم ها و نوسانات نرخ ارز و … را نام برد. آشفتگی ایجاد شده در بازار خودرو، شرایط را برای خرید کاربران نیز دشوار ساخته است. طرح پیش فروش خودرو یا پیش فروش اقساطی خودرو در واقع توسط خودروسازان معرفی شده است که بتواند تا حدودی، خرید را برای کاربران آسان کند.

نحوه ثبت نام اینترنتی ایران خودرو

سیستم احزار هویت برای فروش اینترنتی شرکت ایران خودرو و ثبت نام ایران خودرو از اردیبهشت ماه سال 1399 فعال شده است، که توانسته بسیاری از مشکلات کاربران را از بین ببرد. برای انجام فرایند ثبت نام می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا به وب سایت رسمی شرکت ایران خودرو مراجعه کنید.
 • به قسمت ورود کاربر بروید.
 • گزینه ی ثبت نام در وب سایت را انتخاب کنید.
 • حالا شماره تلفن همراه خودرو را وارد کنید( شماره ی ارائه شده حتما باید به اسم فرد متقاضی باشد).
 • بعد از وارد کردن شماره تماس، به صفحه ی ثبت نام منتقل خواهد شد.
 • حالا مجدد شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و کد امنیتی را اضافه کنید.
 • بعد از این فرایند کد احزار به شماره ی مربوطه ارسال می شود.
 • کد احزار را درج کنید.
 • کد ملی، تاریخ تولد را اضافه کرده و گزینه ی ثبت را بزنید.
 • بعد از طی کردن مراحل یاد شده، صفحه ی مجوز ورود یکپارچه به ایران خودرو برای شما نمایش داده می شود.
 • گزینه ی اعطای مجوز ورود یکپارچه را انتخاب کنید.
 • با کلیک بر روی گزینه ی قبلی به سایت فروش اینترنتی ایران خودرو منتقل می شوید.
 • حالا اطلاعات شخصی را کامل کنید.
 • وارد کردن همه ی اطلاعات ستاره دار الزامی است.
 • بعد از تکمیل همه ی مراحل، کد اعتبار سنجی به شماره تلفن همراه شما ارسال می شود.
 • کد دریافت شده از طریق شماره موبایل را در بخش مربوطه وارد کنید.
 • بر روی گزینه ی ثبت اطلاعات کلیک کنید.
 • حالا اطلاعات وارد شده، بار دیگر برای شما نمایش داده می شود.
 • یک بار دیگر اطلاعات را مرور کنید.
 • در صورت وجود هرگونه نقض، اقدامات ویرایش را دنبال کنید .
 • اگر ایرادی وجود نداشته باشد، کد امنیتی را وارد کنید و بر روی گزینه ی ثبت درخواست نهایی کلیک کنید.
 • حالا مراحل ثبت نام شما در ایران خودرو تکمیل شده است.

برای ثبت ایران خودرو در دوره های مختلف که اطلاعیه پیش فروش توسط این شرکت، اعلام شد می توانید به حساب کاربری خود مراجعه کنید و خودروی دلخواه را انتخاب کرده و مراحل شرکت در قرعه کشی را انتخاب کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال در فرایند ثبت نام ایران خودرو یا مواجه شدن با هرگونه خطا  نیز از شماره ی پشتیبانی سایت با کارشناسان مربوط در تماس باشید. در حین انجام فرایند ثبت نام اینترنتی از زدن دکمه ی برگشت به شدت پرهیز کنید.

خودروهای ثبت نامی ایران خودرو

پیش فروش ثبت نام ایران خودرو

شرکت ایران خودرو از 23 مرداد ماه دور دوم پیش فروش 5 محصول خود را برای ثبت نام ایران خودرو  فعال کرده است که ویژه ی مرداد ماه می باشد. و تاریخ تحویل کلیه ی محصولات نیز تابستان 1401 می باشد. اقدامات مربوط نهایت تا 25 مرداد ماه دنبال می شود. هرگاه در یک بازه ی زمانی مشخص، اطلاعیه پیش فروش محصولات ایران خودرو  توسط وب سایت رسمی اعلام می شود. شما میتوانید با جستجوی پیوسته در بازه ی مشخص اقدامات ثبت نام را تکمیل کنید

لیست پیش فروش ها برای ماه های قبل نیز متفاوت است. به توجه به بخشنامه های مختلف در هر دوره برای پیش فروش ، شرایط خاصی در نظر گرفته می شود به عنوان مثال در تیرماه، موعد تحویل 120 روزه بوده است که برای خودرو ی هایما s7  پلاس در نظر گرفته شده بود. هزینه های درخواستی نیز متناسب با شرایط موجود، در هر دوره از قرعه کشی، تغییر می کند.

قیمت کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو

قیمت کارخانه ای محصولات ایران خودرو در سال 140 اعلام شد. در ثبت نام ایران خودرو ، از هزینه ی موجود مقداری به عنوان پیش فروش درخواست می شود و مابقی به صورت اقساط یا یکجا مطابق با دستورالعمل موجود، دریافت می گردد.  به منظور دریافت اطلاعات لحظه ای در مورد تصمیمات  ایران خودرو در خصوص پیش فروش خودرو ها می توانید به وب سایت رسمی این شرکت مراجعه کنید و راهنمایی کامل به دست آورید. 

فرایند شرکت در قرعه کشی ایران خودرو و افتتاح حساب کاربری در وب سایت رسمی این شرکت بسیار آسان است. با ارائه ی اطلاعات موجود، پروفایل شخص برای شما فعال می شود و می توانید اقدامات شرکت در قرعه کشی پیش فروش ایران خودرو را در هر دوره تکمیل کنید

ثبت نام ایران خودرو 1400

برای ثبت نام ایران خودرو 1400 لام است در دوره های مختلف که اطلاعیه ی پیش فروش ثبت نام توسط وب سایت رسمی ایران خودرو ارائه می شود، اقدامات لازم برای ثبت نام را انجام دهید. با مراجعه به وب سایت رسمی میتوانید پروفایل مربوط را ایجاد کرده و مراحل لازم را تکمیل کنید.  اگر یک بار پروفایل  لازم را فعال کرده اید دیگر در دفعات بعدی نیازی به ایجاد حساب کاربری جدید نخواهید بود.  ثبت نام ایران خودرو 1400 ، https://esale.ikco.ir/  می باشد .

توجه کنید برای جلوگیری از هرگونه اقدام جعل و کلاهبرداری برای ثبت نام و دریافت وجه فقط با وب سایت رسمی این شرکت در ارتباط باشید. متاسفانه از زمانی که  طرح  پیش فروش خودروسازان ارائه شده است، میزان کلاهبرداری در این حوزه  نیز زیاد شده است. هر ماه و هر دوره با توجه به مناسبت های موجود، طرح های پیش فروش توسط شرکت ایران خودرو اعلام می شود و یک مدت زمان چند روزه برای ثبت نام در نظر گرفته می شود. سعی کنید اقدامات ثبت نام را بلافاصله نهایی کنید. دعوتنامه‌های جعلی خودرو ارائه شده برای خرید خودرو توسط کلاهبرداران روز به روز افزایش می یابد.  به همین دلیل کاربران باید دقت کافی داشته باشند.

قیمت محصولات ایران خودرو در مرداد 1400

 

قیمت کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو

قیمت کارخانه ای محصولات ایران خودرو در سال 140 اعلام شد. در ثبت نام ایران خودرو ، از هزینه ی موجود مقداری به عنوان پیش فروش درخواست می شود و مابقی به صورت اقساط یا یکجا مطابق با دستورالعمل موجود، دریافت می گردد.  به منظور دریافت اطلاعات لحظه ای در مورد تصمیمات  ایران خودرو در خصوص پیش فروش خودرو ها می توانید به وب سایت رسمی این شرکت مراجعه کنید و راهنمایی کامل به دست آورید. قیمت قطعی کلیه خودروهای ایران خودرو در مرداد ماه به صورت زیر است:

 

فرایند شرکت در قرعه کشی ایران خودرو و افتتاح حساب کاربری در وب سایت رسمی این شرکت بسیار آسان است. با ارائه ی اطلاعات موجود، پروفایل شخص برای شما فعال می شود و می توانید اقدامات شرکت در قرعه کشی پیش فروش ایران خودرو را در هر دوره تکمیل کنید.

نحوه ثبت نام ایران خودرو قرعه کشی

نحوه ثبت نام ایران خودرو قرعه کشی  به چه صورت است ؟ نحوه ی ثبت نام نیازمند طی کردن مراحل مختلف می باشد. در صورتی که در هر یک از مراحل موجود با مشکل مواجه شدید می توانید از طریق پشتیبانی انجام شده از طریق همکاران وب سایت رسمی ایران خودرو در تماس باشید. فرایند ثبت نام ایران خودرو بسیار آسان است. در ادامه به طور کلی به اقدامات لازم می پردازیم:

 • مرحله اول: در ابتدا لازم است در وب سایت رسمی ایران خودرو حساب کاربری را با وارد کردن اطلاعات درخواستی فعال کنید. بعد از آن با وارد کردن کد کاربری و رمز درخواست وارد پروفایل خود می شوید و خودروی دلخواه را انتخاب می کنید.
 • مرحله دوم : پس از ارائه ی اطلاعات لازم ، در انتهای فرایند ثبت نام برای شما کد پیگیری ارائه می شود. حتما کد مربوطه را نگهداری کنید زیرا در مراحل بعدی برای پیشگیری مجدد، نیاز خواهید داشت.
 • مرحله سوم : در مرحله ی سوم بعد از تکمیل شدن فرایند ثبت نام، مراسم قرعه کشی به همراه مراجع نظارتی برگزار می شود و اسامی برنده شدگان مشخص می گردد.
 • مرحله چهارم : فهرست منتخبین با استفاده از ارسال پیامک به فرد و البته از طریق وب سایت رسمی اعلام می شود. شما می توانید با مراجعه به حساب کاربری خود اطلاعات کامل به دست آورید.
 • مرحله پنجم : فرد برنده شده در قرعه کشی ثبت نام ایران خودرو باید در مدت زمان 5 روز اقدامات لازم برای پرداخت وجه را نهایی کند. در غیر این صورت حق خرید خودرو از او سلب شده و به نفر دیگری محول می گردد.

نحوه ثبت نام ایران خودرو قرعه کشی

تعداد خودروهای قرعه کشی ایران خودرو

تعداد خودروهای قرعه کشی در ثبت نام ایران خودرو چقدر است ؟

در طرح مرداد ماه سال 1400 ۱۰ هزار خودرو از سه محصول ایران خودرو برای قرعه کشی معرفی می‌شود:

 •     ۶۰۰ خودرو پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای
 •     ۱۹۰۰ خودرو رانا پلاس
 •     ۳۵۰ خودرو سورن پلاس
 •     ۳۵۰ خودرو دنا پلاس توربوشارژ دستی
 •     ۶۸۰۰ خودرو دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک

مشکلات اساسی در ثبت نام ایران خودرو قرعه کشی

مراحل یاد شده در همه ی دوره های یکسان می باشد.  در صورت ایجاد هرگونه مشکل در پروسه ی ثبت نام یا پرداخت وجه اگر با مشکلی مواجه شدید حتما با شماره های معتبر و رسمی اعلام شده توسط شرکت ایران خودرو در تماس باشید. ناگفته ماند متقاضیانی که شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای شرکت در فرآیند ثبت نام ایران خودرو را ندارند، نه تنها در صورت برنده شدن، حق دریافت خودرو از آنها سلب می شود، بلکه به مدت سه سال از ثبت نام مجدد محروم خواهند بود. 

به همین دلیل قبل از ثبت نام سعی کنید اطلاعات کامل را در مورد شرایط ثبت نام  ایران خودرو به دست آورده و متناسب با آن  حساب کاربری خود را فعال کنید. قرعه کشی ایران خودرو با نظارت افراد  معتبر انجام می شود به همین دلیل نتایج نهایی کامل قابل اطمینان است. 

مرجع آموزش و ثبت نام ایران خودرو

هشدار ایران خودرو در مورد کلاهبرداری

برای ثبت نام ایران خودرو لازم به ذکر است که بگوییم برخی از سودجویان با ترفندهای مختلف به دنبال فریب افراد هستند. آنها با ارائه ی دعوت نامه های جعلی در فضای اجتماعی مختلف و دریافت هزینه از کاربران، متواری می شوند و زمانی که خریدار با دعوت نامه ی جعلی برای دریافت خودرو به شرکت ایران خودرو مراجعه می کند، متوجه جعلی بودن دعوتنامه می گردد. به همین دلیل تاکید ما آن است در این زمینه به هیچ وجه به جز وب سایت رسمی ایران خودرو با هیچ سایت یا شبکه ی اجتماعی دیگر در ارتباط نباشید.

قرار است خودرو از طریق شرکت ایران خودرو برای شما ارسال شود به همین دلیل حتما  همه ی مراحل مربوط را با مراجعه به وب سایت رسمی این شرکت تکمیل کنید. در صورت داشتن هر گونه سوال نیز می توانید از شماره های موجود در وب سایت رسمی ایران خودرو در تماس باشید.

هرگونه سهل انگاری و ندانم کاری می تواند سبب ایجاد خسارت های مالی بسیار زیادی باشد. به همین دلیل به طور جدی  از شرکت ایران خودرو اعلام شده است که هر گونه انجام فرایند ثبت نام یا دریافت دعوت نامه بدون نظارت اصلی ایران خودرو مورد تایید نمی باشد و  مسئولیت پرداخت هرگونه هزینه،  با شما خواهد بود.  همه ی اطلاعات مربوط به قراردادها در پروفایل شما در وب سایت رسمی ایران خودرو پیگیری می شود.

مرجع آموزش و ثبت نام ایران خودرو

روش‌های کلاهبرداری در ثبت نام ایران خودرو

شرکت ایران خودرو به منظور افزایش آگاهی کاربران در خصوص فرایند ثبت نام ایران خودرو از مهمترین روش هایی که کلاهبرداران برای افعال و فریب مشتریان استفاده می کنند ، لیست مشخصی را فراهم کرده و در اختیار کاربران قرار داده است. از مهمترین  روش های کلاهبرداری می توان به درخواست واریز هزینه به سایت های دیگر به جز وب سایت رسمی ایران خودرو می باشد. البته در برخی از مواقع کلاهبرداران برای فریب مشتریان هزینه ی بسیار کمتری درخواست می کنند. این امر نیز می تواند شرایط را برای فریب برخی افراد ایجاد کند.

ارسال لینک ثبت نام ایران خودرو جعلی برای مشتریان در فضاهای مجازی مختلف و ارائه ی فروش لیزینگی با تسهیلات ویژه  نیز از دیگر اقدامات می باشد که توسط برخی افراد سودجوی دنبال می شود. ناگفته نماند برخی از کلاهبرداران  نیز با وعده ی تضمین برنده شدن در قرعه کشی ثبت نام ایران خودرو ، هزینه ای را از افراد درخواست می کنند. بسیار شگفت انگیز است که برخی از مشتریان ، فریب این نوع از وعده ها را خورده و هزینه های گزافی را پرداخت می کنند. توجه کنید در فرایند قرعه کشی هیچ گونه دخل و تصرفی صورتی نمی گیرد. به همین دلیل محال است فردی با دریافت هزینه بتواند شانس شما برای برنده شدن را افزایش دهد.

مرجع آموزش و ثبت نام ایران خودرو

مزیت ثبت نام ایران خودرو 

ثبت نام ایران خودرو مزایای بسیاری برای مشتریان دارد به همین دلیل توانسته است مورد توجه افراد زیادی باشد در حال حاضر به دلیل قیمت نجومی پیشنهاد شده برای خرید خودروهای مختلف ، افراد با مشکلات بسیاری مواجه هستند.  به همین دلیل استفاده از گزینه ی پیش فروش با ثبت نام در دوره های مختلف می تواند شرایط لازم را برای شما ایجاد کند. البته متاسفانه برخی از کاربران ایرانی با وجود اینکه خودروی شخصی به اسم خود دارند به اسم برادر یا مادر و پدر خود اقدامات ثبت نام را انجام می دهند و خودرویی که به اسم آنها در قرعه کشی انتخاب می شود را با یک مبلغ بیشتر به سایر افراد می فروشند.

این مورد  از نظر اخلاقی به هیچ وجه مورد پسند نیست . از سوی دیگر با این اقدامات برخی از افراد که واقعا نیازمند خرید خودرو هستند، از مرحله عقب می مانند. بیایید در این روزهای سخت به جای اینکه مشکلات موجود را دو چندان کنیم، یارای هم باشیم.

 

هدف از ارائه ی چنین تسهیلات ویژه در فرایند ثبت نام ایران خودرو آن است که افراد بتوانند خودروی مورد نیاز خود را خریداری کنند نه اینکه برخی از افراد سودجو، بتوانند از این طریق کسب و درامد کرده و به سوید های کلان دست یابند. اگر ما نسبت به هموطنان خودمان دلسوز نباشیم ، نمی توانیم جامعه ای با رفاه بیشتری داشته باشد. به مراتب همه ی ما در یک کشتی هستیم و ایجاد یک مشکل در یک بخش آن می تواند به غرق شدن کل کشتی منجر شود. پس در ثبت نام ایران خودرو عاقلانه عمل کنیم. اگر شما به خرید خودرو نیازند نیستید اجازه دهید فردی که نیاز دارد بتواند خرید کند.

الزامی شدن نصب پلاک در نمایندگی

الزامی شدن نصب پلاک در نمایندگی

شرکت ایران خودرو طی ابلاغیه ای که در 1399 اردیبهشت منتشر کرد، از نمایندگی های مربوطه درخواست کرده که از ارائه ی خودروی بدون پلاک جدا پرهیز  کند. البته خرید و فروش خودرو های پلاک دار نیز در نمایندگی ممنوع گردیده است. پروسه ی تحویل و دریافت خودرو در نمایندگی مجاز ایران خودرو در شهر و استان شما دنبال می شود. به همین دلیل از مراجعه به هر گونه شرکت یا بخش دیگر جدا پرهیز کنید.

 

شرایط طرح تبدیل شرکت ایران خودرو در مرداد 1400

شرکت ایران خودرو از سال 1400 تیرماه شرایط تحویل حضوری را با محدودیت های خاص برای کاربران خود فعال کرده است. مشتریانی که  تمایل به دریافت خودرو از درب کارخانه را دارند می توانند بعد از برنده شدن و طی کردن پروسه ی مربوط به حساب کاربری خود در وب سایت رسمی این شرکت مراجعه کنند . گزینه ی تحویل حضوری را انتخاب کنند. توجه کنید اگر پیامی از سوی شرکت در این راستا برای شما ارسال نشود در این صورت تقاضای شما ثبت نخواهد شد. ناگفته نماند برای تحویل خودرو به صورت حضوری، هزینه ی حمل و ارسال به نمایندگی، به شما برگردانده می شود. 

در صورت نیاز به بهره مندی از خدمات تعویض خودرو می توانید از طرح تبدیل بهره مند باشید. این طرح قابل اجرا فقط برای بری از محصولات شرکت ایران خودرو در فرایند ثبت نام ایران خودرو قابل اجرا است. طرح تبدیل با در نظر گرفتن شرایط خاص ارائه شده است که از مهمترین نکات برای این امر با توجه به نوع خودرو می توان موارد زیر را نام برد:

 • سمند EF7 دوگانه با موعد شهریور 1400
 • قابل تبدیل به پارس TU5 با تحویل 30 روزه.
 • پژو 206 تیپ 2 با  در نظر گرفتن موعد شهریور 1400
 • قابل تبدیل به خودرو های  207 پانوراما دستی با تحویل 45 روزه.

پژو پارس TU5 با موعد شهریور 1400 و پژو پارس مشمول طرح تبدیل نمی شود. خودروهایی که بهره مندی از شرایط طرح تبدیل برای آنها در هر دوره توسط شرکت ایران خودرو مشخص می شود. می توانید اطلاعات کامل را در وب سایت رسمی شرکت مشاهده  کنید.

شرایط عمومی بخشنامه ثبت نام ایران خودرو

برای ثبت نام ایران خودرو لازم است برای شرایط عمومی در اولویت قرار گیرد. از اصلی ترین موارد برای ثبت نام ایران خودرو 1400 می توان موارد زیر را نام برد:

 •     برای هر کد ملی  امکان برنده شدن یک دستگاه خودرو تعلق می گیرد.
 •     امکان ثبت نام در دو شرکت خودروسازی برای بهره مندی از خدمات پیش فروش به صورت همزمان مقدور نیست.
 •     حداقل فاصله برای خرید خودرو از شرکت های سایپا و ایران خودرو 48 ماه است.
 •     ارائه ی گواهی راهنمایی رانندگی برای ثبت نام ایران خودرو الزامی است.
 •     ثبت نام برای  متقاضیان دارای پلاک انتظامی مسیر نمی باشد.
 •     انتقال امتیاز به نفر ثالث ممنوع می باشد.
 •     ثبت نام برای مشتریان حقوقی مقدور نمی باشد.
 •     شماره تلفنی که برای ثبت نام از شما درخواست می شود باید به اسم فرد متقاضی باشد.
 •     برای پرداخت وجه لازم است هزینه از حساب کاربری فرد متقاضی پرداخت گردد.
 •     فرد منتخب شده برای دریافت خودرو باید در مرحله ی واریز وجه، کد نمایندگی شهر و استان محل سکونت خود را دریافت کند.
 •     گارانتی که برای خودرو ارائه می شود باید در مدت زمان 5 ماه با مراجعه به نمایندگی مربوطه برای سرویس اولیه دریافت شود در غیر این صورت گارانتی آن اعتبار نخواهد داشت.

موارد یاد شده از جمله شرایط عمومی می باشد که باید برای ثبت نام ایران خودرو در اولویت قرار گیرد. هر گونه جعل در پروسه ی ثبت نام یا ندانم کاری میتواند دردسرهای بسیاری داشته باشد به همین دلیل سعی کنید مطابق با دستورات مندرج اقدامات ثبت نام را دنبال کنید.

شرایط اختصاصی بخشنامه  ثبت نام ایران خودرو

علاوه بر شرایط عمومی ارائه شده در بخش قبلی برای ثبت نام ایران خودرو ، کاربران باید شرایط اختصاصی ارائه شده در بخشنامه ی ایران خودرو را نیز در اولویت قرار دهیم. از مهمترین شرایط اختصاصی برای دریافت خودرو می توان موارد زیر را در نظر گرفت :

 • تحویل خودرو بر اساس اولویت بندی موجود در فرایند قرعه کشی، در اولویت قرار می گیرد.
 • در زمان پرداخت وجه می توانید رنگ خودرو ی مورد نظر خود را مشخص کنید.
 • خودرو ی ثبت نام شده دارای بیمه شخص ثالث می باشد.
 • در ارائه ی اطلاعات از جمله ادرس محل سکون، کد ملی و … دقت کافی داشته باشید زیرا هر گونه ندانم کاری می تواند مشکلات دیگری در فرایند تحول ایجاد کند که مسئولیت آن با فرد متقاضی خواهد بود. بعد از تکمیل کردن همه ی اطلاعات، سعی کنید.، اطلاعات درج شده را مرور کرده و از صحت آنها مطمئن باشید.
 • ناگفته نماند در صورت ایجاد هرگونه تاخیر در فرایند تحویل خودرو ، خسارت مربوط مطابق با شرایط موجود حساب شده و پرداخت می شود. به همین دلیل نگران  تاخیر در تحویل خودرو نباشید.
 • امکان انصراف از ثبت نام را نیز برای کاربران فعال می باشد. قبل از پایان یافتن مهلت اسم نویسی می توانید با مراجعه به میز کار مشتری اقدامات انصراف را تکمیل کنید. توجه کنید سامانه ی پیامک اختصاصی ایران خودرو به شماره ی ۳۰۰۰۹۶۴۴۰  است و هر گونه اطلاع از طریق این شماره در اختیار شما قرار می گیرد به همین دلیل هر گاه پیامی از شماره ها یا سامانه های دیگر دریافت کردید به جعلی بودن آنها مشکوک باشید. همه ی اقداماتی که برای ثبت نام و پرداخت وجه و دریافت خودرو باید انجام دهید از طریق حساب کاربری شما با شرکت ایران خودرو دنبال می شود.
 • شماره تماس مرکز ایران خودرو برای نام نویسی و پیگیری های بعدی ۸۲۲۷۲۷۲۷-۰۲۱  می باشد . در صورت داشتن هرگونه سوال میتونید با این شماره در تماس باشید.
 • ناگفته نماند اگر پس از نهایی شدن قرارداد،  شرکت ایران خودرو به نا به دلایلی مجبور به تعویض یک قطعه یا افزودن یک آپشن خاص به خودرو باشد در این صورت اقدامات، مربوط از طریق ایین نامه ی مندرج در اختیار شما قرار داده می شود.  همچنین اگر این امر نیازمند پرداخت وجه اضافی باشد،  دعوت نامه ای به شما ارائه می شود.
 • فرایند شرکت در قرعه کشی ایران خودرو و افتتاح حساب کاربری در وب سایت رسمی شرکت ایران خودرو بسیار آسان است. با ارائه ی اطلاعات موجود، پروفایل شخص برای شما فعال می شود و می توانید در هر دوره اقدامات شرکت در قرعه کشی پیش فروش مربوط به خودروی دلخواه خود را تکمیل کنید.

در ثبت نام ایران خودرو  شماره تلفن همراه اول باید حتما به اسم فرد متقاضی باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال با ایجاد هر مشکل در فرایند ثبت نام یا پرداخت وجه و سایر مراحل اگر با مشکل مواجه شدید حتما با راه های ارتباطی رسمی ایران خودرو در تماس باشید تا بتوانید راهنمایی کامل دریافت کنید.  شماره تلفن 82272727 -021 به صورت 24 ساعته پشتیبان  پاسخگوی سوالات شما در فرایند ثبت نام می باشد.

 در نظر داشته باشید که فرآیند ثبت نام و دریافت دعوت نامه به طور مستقیم از طریق وب سایت رسمی این شرکت دنبال می باشد، به همین دلیل هر گه پیامی از طریق سامانه های مختلف برای دریافت دعوت نامه یا اطلاعیه ای در مورد برنده شما در قرعه کشی دریافت کردید حتما با شماره های  درج شده در وب سایت رسمی ایران خودرو در تماس باشید زیرا هرگونه اطلاعیه  خارج از سامانه ی رسمی این شرکت، دارای محتوای جعل بوده و غیر قابل استناد است.

در صورت برنده شدن در قرعه کشی ثبت نام ایران خودرو ، حتما به وب سایت رسمی این شرکت مراجعه کنید و با قوانین درج شده برای اخذ خودرو و فرایند بازپرداخت، آشنا شوید. هر گونه ندانم کاری می تواند فرایند دریافت خودرو را از شما سلب کند.

سوالات مهم درباره ثبت نام ایران خودرو

در وب سایت رسمی ایران خودرو می توانید به طور دقیق اطلاعات لازم برای ثبت نام ایران خودرو را به دست آورید. زیرا در بازه های زمانی مختلف، فرایند ثبت نام برای یک مدت زمان مشخص آغاز میشود.

از محصولات ایران خودرو که به صورت پیش فروش قابل خرید است می توان موارد زیر را نام برد:

 •     پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای
 •     رانا پلاس
 •     سورن پلاس
 •     دنا پلاس توربوشارژ دستی
 •     دنا پلاس  اتوماتیک 
 •     دستگاه خودرو  پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای: تعداد افراد مجاز برای ثبت نام ۲۹۳ هزار و ۶۹۰ نفر
 •     دستگاه خودرو  رانا پلاس: تعداد افراد مجاز برای ثبت نام ۵۸ هزار و ۵۵۳ نفر
 •     دستگاه خودرو  سورن پلاس: تعداد افراد مجاز برای  ثبت نام ۱۰۸ هزار و ۹۸۵ نفر
 •     دستگاه خودرو  دنا پلاس توربوشارژ دستی: تعداد افراد مجاز برای  ثبت نام ۷۶ هزار و ۶۴۵ نفر
 •     دستگاه خودرو  دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک: تعداد افراد مجاز برای  ثبت نام ۵۴ هزار و ۸۵۵ نفر

بر اساس ظرفیت هر خودرو 10 هزار نفر به عنوان برنده در فرایند قرعه کشی اعلام می شود و 20 هزار نفر نیز به صورت ذخیره ارائه می شود که در صورتی که برنده شدگان از حق خود انتخاب نکنند، قابل جایگزینی باشد

حداکثر زمان لازم برای تحویل خودروها 12 ماه خواهد بود. که با توجه به نوع خودرو و فاکتورهای دیگر متفاوت است.

در صورتی که نام شما در قرعه کشی اعلام شود، به مدت زمان 5 روز وقت خواهید داشت که قدامات مربوط به پرداخت را دنبال کنید. عدم واریز به منزله ی انصراف از خرید خودرو خواهد بود. در این صورت نام شما با افرادی که در ذخیره بوده اند، جایگزین می شود. به همین دلیل باید در اسرع وقت اقدامات مربوط را دنبال کنید.

بر اساس اطلاعیه ی  اعلام ایران خودرو زمان تحویل خودروها حداکثر یک ساله خواهد بود. در صورت ایجاد هر گونه تاخیر در تحویل خودرو، ضرر  از سوی شرکت ایران خودرو با در نظر گرفتن شرایط موجود مربوط پرداخت می شود.

نوع خودرو

مبلغ علی الحساب (ریال)

موعد تحویل

۲۰۷ دستی (پانوراما)

۱۰۸،۱۳۰،۰۰۰

تیر و مرداد ۱۴۰۱

سورن پلاس

۱۰۲،۱۲۸،۰۰۰

تیر و مرداد ۱۴۰۱

رانا پلاس

۹۰،۱۹۵،۰۰۰

مرداد ۱۴۰۱

دنا پلاس توربو دستی

۱۴۲،۶۹۹،۰۰۰

مرداد ۱۴۰۱

دنا پلاس توربو اتوماتیک

۱۹۵،۰۴۴،۰۰۰

خرداد، تیر و مرداد ۱۴۰۱