نقد و بررسی پژو 206

نقد و بررسی پژو 206

ادمین بدون دیدگاه

معرفی 206

پژو ۲۰۶ از جمله خودروهایی است که در دنیا و ایران طرفداران زیادی بعد از عرضه پیدا کرد، پژو ۲۰۶ در سال ۱۹۹۸ با پلتفرم هاچ بک توسط شرکت فرانسوی (peugeot) ساخته شد.

پژو ۲۰۶ در سال ۱۳۸۰ به طور رسمی وارد بازار ایران شد و در همان اوایل نظر بسیاری از خریداران را به خود جلب کرد.

این خودرو به سبب داشتن ظاهری جذاب، خاصیت ایرودینامیکی، جمع و جور بودن، سازگاری با محیط زیست، مصرف پایین طراحی جذاب داخلی مورد توجه بسیاری از خریداران قرار گرفت.

پژو ۲۰۶ در شش تیپ در ایران عرضه شد که تیپ ۲ و تیپ ۵ بیشترین فروش را در ایران از آن خود کرد. هم زمان با شروع تحریم ها علیه ایران اکثر قطغات این خودرو وارد نشد و ایران شروع به تولید خودرو  206 کرد و این امر باعث شد 206 دست خوش تغیراتی از جمله حذف سیستم مولتی پلکس و کاهش کیفیت قطعات گردید. تفاوت کلی بین ۲۰۶ تیپ ۵ و ۲ در حجم موتور و تجهیزات جزئی از قبیل شیشه های برقی عقب، ترمزهای دیسکی عقب و….است.

همچنین بخوانید:

علائم تمام شدن صفحه کلاچ

همچنین بخوانید:

لاستیک دولتی

همچنین بخوانید:

آب رادیاتور + نحوه تعویض آب رادیاتور ماشین

نقد و بررسی کلی و ظاهری پژو ۲۰۶:

پژو ۲۰۶ به سبب هاچ بک بودن وجمع جوری از جمله خودروهای مناسب درون شهری است واز نظر ظاهری از جمله خودروهایی است که خواهان  زیادی دارد.که می‌توان به چراغ های کشیده جلو در عین حال جذاب، طراحی اسپرت ارتفاع مناسب از سطح زمین، حالت انحنایی سقف و ستون های آن(خاصیت ایرودینامیکی) مصرف پایین آن اشاره کرد.

نقدوبررسی فنی:

پژو ۲۰۶ با موتور  TU3با حجم ۱۴۰۰ سی سی دارای شتاب مناسب و گشتاور قابل قبول است،که برای درون شهری بسیار مناسب است. اما در کنار این مزیت میتوان به نقاط ضعف های این خودرو از جمله کاهش شتاب و راندمان خودرو در حین سنگین شدن یا استفاده از کولر اشاره کرد.

هندلینگ:

پژو ۲۰۶ را از لحاظ هندلینگ نیز خودروی مناسبی است، در سرعت حدود بین ۱۰۰ ۱۱۰ کیلومتر رانندگی با کیفیت و قابل کنترلی به شما ارائه می دهد، در کنار این مزیت‌ها می‌توان به نقاط ضعفی همچون عدم تعادل مناسب در پیچ های تند و یا هنگام وزش باد شدید، کاهش کنترل خودرو در سرعت های بیش از ۱۳۰ کیلومتر اشاره کرد.

طراحی داخلی ۲۰۶:

از نظر طراحی داخلی نیز پژ و206 حرف‌های زیادی برای گفتن دارد از جمله طراحی اسپرت و عامه پسند و رنگ مشکی داشبورد جای مناسب ساعت، فرمان قابل تنظیم، صندلی‌های جلو راحت با قابلیت تنظیم ارتفاع، یک فضای کوچک برای قرار دادن اشیا روی داشبورد، صندلی‌های جلو مناسب افراد قد بلند ارتفاع مناسب سقف  کنسول وسط با طراحی مناسب و قابل تعویض، دید مناسب آینه های جانبی، از جمله مزایای طراحی داخلی این خودرو است.

در کنار این مزایا می‌توان به نقاط ضعف طراحی داخلی این خودرو همچون: کمبود جا برای سرنشینان عقب، صندوق کوچک، صندلی با قابلیت تنظیم دستی و کثیف شدن تو‌دری ها اشاره کرد.

بازار خرید و فروش:

پژو ۲۰۶ از جمله خودروهایی است که در بازار خریداران بسیاری دارند و اگر شما روزی پژو ۲۰۶ خریداری کنید می‌توانید چند سال بعد آن را بدون ضرر مالی بفروشید.

 هزینه قطعات ونگهداری خودرو:

قیمت قطعات پژو ۲۰۶ نسبت به دیگر خودروهای ایرانی تفاوت زیادی ندارد و شاید5  الی ۱۵ درصد ازقطعات دیگر خودروها گران‌تر باشد خوشبختانه پژو ۲۰۶  از جمله خودروهای است که قطعات و لوازم یدکی آن به خوبی در بازار یافت می‌شود.

هزینه نگهداری خودرو ۲۰۶ نیز مانند دیگر خودروهای ایرانی است، از جمله سرویس که برای ۲۰۶ باید انجام دهید فیلتر روغن، فیلتر هوا و شمع است و هزینه اضافی ندارند. باید مواظب بود که پژو ۲۰۶ از جمله خودروهای حساس از نظر فنی و بایستی به موقع سرویس‌های آن را انجام داد.

نتیجه گیری نهایی:

اگر قصد خرید پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را دارید از جمله مزایای آن می‌توان به موتور ۱۴۰۰ سی سی کم مصرف و پر شتاب از نوع tu۳ طراحی جذاب و اسپرت هندلینگ و کنترل مناسب  مخصوصاً برای درون شهر، بازارخرید و فروش خوب، جمع .و جور و مناسب درون شهر.

اما باید این‌ها را نیز برای خرید ۲۰۶ در نظر داشت؛ کمبود فضای نشستن برای سرنشینان عقب، کاهش محسوس شتاب و قدرت خودرو هنگام استفاده از کولر و فضای محدود صندوق عقب…

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بلاگ دکی کارز