تعویض پلاک 1400 + تعویض پلاک اینترنتی + ویدیو

تعویض پلاک 1400 + تعویض پلاک اینترنتی + ویدیو

ادمین بدون دیدگاه

پلاک خودرو مهم‌ترین شناسنه برای شناسایی یک خودرو است. با اینکه نگهداری فنی از خودرو بسیار مهم است، اما اطلاعات حقوقی و شناسایی خودرو نیز بسیار مهم است. پلاک خودرو مهم‌ترین اطلاعات حقوقی و کیفری را در اختیار سازمان‌ها می‌گذارد. از این رو تصمیم گرفتیم در این پست از دکی کارز مهم‌ترین موارد مربوبط به تعویض پلاک خودرو در سال 1400 و همچنین تعویض پلاک اینترنتی را در اختیار شما بگذاریم.

با شیوع ویروس کرونا در همه جهان و همچین ایران، بسیاری از فعالیت‌ها و عملیات‌هایی که بصورت فیزیکی و سنتی صورت می‌گرفت به شکل اینترنتی درآمدند. تعویض پلاک نیز در ایران در بعضی استان‌های کشور بصورت اینترنتی درآمده است. پس در قدم اول نحوه تعویض پلاک اینترنتی را توضیح خواهیم داد.

لیست مطالب این پست

تعویض پلاک اینترنتی 1400

قبل از این که اصلا بخواهید برای تعویض پلاک خودرو چه اینرتنتی چه حضوری اقدام کنید، باید مدارک و شرایط تعویض پلاک را دارا باشید. به همین دلیل ما تحقیقاتی را به عمل آوردیم تا مطمئن شویم چه مدارکی برای تعویض پلاک خودرو در سال 1400 چه اینترنتی چه عادی لازم هست.

ویدیو آموزش ثبت نام در سامانه تعویض اینترنتی پلاک خودرو در سال 1400

 

مدارک و شرایط لازم برای تعویض پلاک اینترنتی در سال 1400

 • حضور خريدار و فروشنده يا نماينده قانوني آن ها (وکيل) به همراه وسيله نقليه
 • اصل شناسنامه و کارت ملي خريدار و فروشنده
 • اصل سند مالکيت و کارت شناسايي وسيله نقليه

تذکر:

در صورت مفقود شدن سند مالکيت درج يک نوبت آگهي در روزنامه هاي کثير النتشار مبني بر مفقوديت سند و سپري شدن 10 روز از تاريخ درج آگهي.

 • گواهي مفاصا حساب تخلفات رانندگي وسيله نقليه
 • بيمه شخص ثالث
 • معاينه فني معتبر (خودروهايي که 4 سال از سال ساخت آن ها سپري شده باشد)
 • مدرک احراز محل سکونت خريدار شامل: سند مالکيت يا اجاره نامه معتبر بنام خريدار، همسر ، پدر يا مادر و…

تذکر:

در صورت عدم احراز محل سکونت خريدار، ارائه مدرک تکميلي شامل : دفترچه تأمين اجتماعي،معرفي نامه از کارگزيني محل خدمت با درج آدرس منزل براي کارکنان دولتي، معرفي نامه از آموزش و پرورش منطقه محل سکونت فرزندان با درج آدرس منزل.

تذکرات برای تعویض پلاک

 • رعایت حجاب اسلامی و پوشش متعارف و مناسب برای مراجعین به مراکز تعویض پلاک الزامی است.
 • به همراه آوردن هرگونه حیوان خانگی به مراکز تعویض پلاک ممنوع می باشد.
 • رعایت اخلاق اسلامی و احترام به قوانین مجموعه، مارا در ارائه خدمات بهتر یازی می رساند.
 • انتقاد، پیشنهاد، شکایت های خود را به صندوق انتقادات و پیشنهادات مستقر در مراکز تعویض پلاک و یا شماره تلفن 44248481 اعلام فرمایید.

شرایط عمومی ثبت نام و تعویض اینترنتی پلاک 1400

 1. قبل از رزرو نوبت از تکميل بودن مدارک مورد نياز خصوصاً مدرک احراز محل سکونت اطمينان حاصل نماييد.
 2. در حال حاضر برای هر متقاضی امکان رزرو فقط یک نوبت در مراکز تعویض پلاک و دفاتر خدمات خودرویی وجود دارد.
 3. حداقل 5 دقیقه قبل از زمان رزرو شده در مرکز تعویض پلاک حضور یابید. با توجه به زمانبندی انجام شده جهت خدمت رسانی بهتر به سایر مراجعین به مراکز تعویض پلاک، در صورت عدم مراجعه به مرکز تعویض پلاک مربوطه در روز و ساعت مقرر ، نوبت شما به صورت خودکار توسط سامانه باطل می شود.
 4. کلیه اطلاعات ثبت شده در سامانه ، در هنگام ورود به مرکز تعویض پلاک کنترل می گردد و فقط به دارنده کد ملی یا وکیل قانونی و وسیله نقلیه با شماره پلاک ثبت شده در نوبت، اجازه ورود داده می شود.
 5. برای متقاضیانی که رزرو نوبت انجام دهند اما در زمان مقرر به مرکز تعویض تعویض پلاک مراجعه ننمایند محدودیتهایی در رزرو نوبت های آتی ایجاد خواهد شد.
 6. ارسال پیامک دریافت نوبت صرفا جهت اطلاع رسانی به متقاضی میباشد. جهت پذیرش مراجعین، اطلاعات ثبت شده در سامانه نوبت دهی ملاک عمل قرار خواهد گرفت.
 7. نوبت دهی و پذیرش مراکز تعویض پلاک و دفاتر خدمات خودرویی صرفا از طریق سامانه ( nobatdehi.epolice.ir ) انجام می پذیرد. در این رابطه ادعای دریافت نوبت كه توسط سایرین و خارج از این سامانه تبلیغ ‌گردد و ادعای انجام آن اعلام شود، معتبر نیست.
 8. در صورت پرشدن ظرفیت پذیرش یک مرکز، امکان دریافت نوبت برای آن مرکز دیگر وجود نخواهد داشت. لذا لازم است مراقب سوء استفاده احتمالی شیادان و دلالان باشید.
 9. دریافت نوبت در سامانه رایگان است و طی مراحل ثبت نام یا دریافت نوبت، هیچ گونه وجهی از متقاضی دریافت نمی شود.

چه سازمان یا ارگانی عهده تعویض اینترنتی پلاک در ایران شده است؟

موسسه راهگشا (وابسته به بنیاد تعاون ناجا ) در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی و به منظور واگذاري خدمات راهنمایی و رانندگی به بخش خصوصی و اجرای اساسنامه بنياد تعاون نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مصوب مقام معظم فرماندهی کل قوا در آذر ماه سال1379  تأسيس گرديده است .
این موسسه با داشتن 32 شعبه و 220 دفتر خدماتی در سراسر کشور و با توجه به توانمندی های فنی و امکانات گسترده در سطح کشور و همچنین در اختیار داشتن نیروی انسانی مجرب ، متعهد و متخصص بستر بسیار مناسبی را برای ارایه خدمات راهنمایی و رانندگی به اقشار مختلف مردم شریف فراهم آورده و موفق شده با افزایش کیفی و کمی خدمات خود در راستای خدمت رسانی به مردم و تمرکز زدایی امور و تحقق اهداف دولت الکترونیک گام بر دارد.

تلفن تماس و آدرس برای برقراری تماس با تیم پشتیبان سایت تعویض پلاک اینترنتی

 تهران، شهرک ژاندارمری، بلوار جانبازان، نبش گلبرگ ساختمان 333

 تلفن: پشتیبانی فنی سایت تعویض پلاک اینترنتی 02148010000

ایمیل رسمی وبسایت تعویض اینترنتی پلاک خودرو در ایران: info@btnrahgosha.ir

مدارک احراز محل سکونت برای تعویض پلاک اینترنتی در سال 1400

1- ارائه سند مالكيت منزل مسكوني بنام مالك وسيله نقليه به همراه یکی از قبوض آب ، برق یا گاز به تاریخ روز

2- ارائه سند اجاره نامه منزل مسكوني بنام مالك وسيله نقليه (داراي كد رهگيري و هالوگرام ) به همراه یکی از قبوض آب ، برق یا گاز به تاریخ روز

3- اصل جواز كسب معتبر بنام مالك وسيله نقليه به همراه یکی از قبوض آب ، برق یا گاز به تاریخ روز

4- گواهي اشتغال به تحصيل فرزندان خريدار با ذكر آدرس محل سكونت والدين كه به تائيد آموزش و پرورش منطقه رسيده باشد.

5- معرفي نامه از اداره محل خدمت خريدار (ويژه كاركنان دولت و نيروهاي مسلح) با ذكر آدرس محل سكونت كاركنان مزبور

6- درصورت ادعاي سكونت خريدار در منزل والدين، ارائه سند (ملكي، استيجاري) به نام پدر يا مادر به همراه یکی از قبوض آب ، برق یا گاز به تاریخ روز

7- ارائه سند واحد مسكوني بنام همسر مالك وسيله نقليه به همراه یکی از قبوض آب ، برق یا گاز معتبر به تاریخ روز

8- در صورت عدم ارائه مدارك فوق الذكر بر اساس محل صدور شناسنامه به همراه یکی از قبوض آب ، برق یا گاز به تاریخ روز اقدام مي گردد.

9- دفترچه تامین اجتماعی معتبر مربوط به شهرستان محل اخذ کد پلاک به همراه یکی از قبوض آب ، برق یا گاز به تاریخ روز.

10-تایید شورای محل/ روستا برای ساکنان شهرها و روستاهای مرزی که در زمان جنگ به شهرهای دیگر منتقل شده و دارای محل تولد مغایر با والدین خود می باشند.

11- تایید شورای محل / روستا برای منازل اوقافی و روستایی و همچنین نامه رسمی از ادارات عشایر و امور روستایی سازمان جهاد کشاورزی برای عشایر با نظر مدیر فنی.

12- درخصوص سازمانها ، كارخانجات ، شركتها ، اساسنامه و بريده روزنامه رسمي كه حداكثر دو سال از تاريخ ثبت در روزنامه گذشته باشد و بر اساس شهرستان محل ثبت شركت با ذكر آدرس دقيق محل فعاليت اقدام گردد.

13- در رابطه با سازمانها ، كارخانجات ، شركتها ، كه داراي شعبه و يا دفتر در ساير شهرها (به غير از شهري كه شركت يا كارخانه يا سازمان در آنجا به ثبت رسيده) مي باشد، براساس مندرجات اساسنامه و بريده روزنامه رسمي آنها اقدام خواهد شد.

تذکر1: کارکنان مراکز تعویض پلاک ملزم به دریافت مدارک احراز سکونت به شرح فوق از مالکان می باشند وحق هیچگونه دخل و تصرفی در این خصوص را ندارند.

تذکر 2: صرف داشتن پلاک آزاد امانی و یا نصبی در سامانه تعویض پلاک دلیلی بر احراز محل سکونت منزل مسکونی مالک نمی باشد.

تذکر3: در صورت حذف فیزیکی قبوض آب و برق و گاز ارائه مدرک تکمیلی با تشخیص مدیر فنی مراکز تعویض پلاک ملاک عمل خواهد بود.

شرایط عمومی که توسط ارگان مربوط برای تعویض اینترنتی پلاک منتشر شده:

زمان باز شدن نوبت‌های جدید در سامانه تعویض پلاک اینترنتی

به اطلاع کلیه متقاضیان خدمات مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری می رساند نوبت‌های جدید تعویض پلاک هر روز راس ساعت 08:00 صبح در سامانه تعویض پلاک اینترنتی بارگذاری می شوند و هموطنان می توانند نسبت به دریافت نوبت برای تعویض پلاک خودروی خود اقدام نمایند.

لازم به ذکر است در حال حاضر امکان دریافت نوبت تا 6 روز بعد در سامانه تعویض پلاک وجود دارد.

خریدار/فروشنده از آوردن اشخاص ثالث به مراکز تعویض پلاک خودداری نمایند

سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز تعویض پلاک پلیس راهور ناجا بیان داشت: با توجه به ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز تعویض پلاک و نظر به محدودیت فضا و ظرفیت سالن های مراکز تعویض پلاک سراسر کشور، گاهاً مشاهده می شود متعاملین وسایل نقلیه با اشخاص ثالث به این مراکز تعویض پلاک مراجعه می نمایند.

وی افزود: این موضوع باعث عدم رعایت اجرای صحیح فاصله گذاری اجتماعی گردیده و متعاقباً خطر افزایش شیوع کرونا را در پیش خواهد داشت.

سرهنگ محمدی در پایان اظهار داشت: از هموطنان تقاضا داریم برای حفظ سلامتی خودشان و کارکنان شاغل در مراکز تعویض پلاک از آوردن اشخاص ثالث برای نقل و انتقال وسایل نقلیه خودداری نمایند.

عدم امکان تخصیص شماره پلاک تهران در سایر استان‌ها و شهرستانها

برابر دستورالعمل های صادره از راهور ناجا، اختصاص کد پلاک تهران در مراکز تعویض پلاک سایر استان ها و شهرستان های کشور ممنوع می باشد. لذا مالکان وسایل نقلیه متقاضی دریافت کد پلاک تهران می بایست جهت تعویض پلاک برای کد شماره تهران بزرگ صرفا به یکی از مراکز تعویض پلاک های میثم ، چیتگر، اتحاد، الغدیر، خاوران و باقرشهر مراجعه نمایند.

بدیهی است درصورت اخذ نوبت از سامانه نوبت دهی تعویض پلاک و مراجعه به مرکزی غیر از مراکز اعلام شده در بالا جهت دریافت پلاک کد تهران،  امکان ارائه خدمت وجود ندارد.

مزایای تعویض پلاک غیر حضوری و اینترنتی در 1400

سرهنگ علی محمدی در گفتگو با خبرنگار راهور در تشریح طرح تعویض پلاک اینترنتی اظهار داشت:

تعویض پلاک اینترنتی یکی از اقدامات خوب پلیس راهور ناجا بوده است که از هفته ناجا این طرح آغاز شد. در این طرح شخص خریدار و فروشنده باید یک بار در سامانه خدمات انتظامی ناجا ثبت نام نمایند تا احراز هویت شوند و به اصطلاح نام کاربری و رمز عبور بگیرد.

رئیس مرکز تعویض پلاک راهور ناجا گفت:

بعد از اینکه احراز هویت انجام شد و ثبت نام اولیه انجام شد می‌تواند از تمامی خدمات الکترونیک ناجا که بر روی اپلیکیشن پلیس من فعال است، استفاده کند. یکی از آن خدمات تعویض پلاک اینترنتی است.

وی افزود:

یکی از مزایای این طرح این است که خریدار خودرو می‌تواند تمام عیوب خودرو از جمله عدم نداشتن بیمه، تصادفی بودن و غیره را مشاهده کند. چرا که هنگامی که فروشنده خودروی خود را در این اپلیکیشن برای فروش به خریدار معرفی می‌کند، تمامی سوابق خودرو بر روی اپلیکیشن نمایش داده می‌شود.

محمدی تصریح کرد:

شیوه انجام مراحل تعویض پلاک بر روی اپلیکیشن به این صورت است که در ابتدا باید فروشنده وارد سامانه شود و برای او کد تأیید ارسال شود و مراحل معرفی خودرو و ثبت آن را انجام دهد و در نهایت فروشنده، خودرویی را که قصد فروش دارد را انتخاب می‌کند و دیون دولتی را پرداخت و کد خریدار را ثبت می‌کند و مراحل انجام می‌شود.

وی گفت:

زمانی که خریدار می‌خواهد خودرویی را انتخاب کند وارد سامانه می‌شود و آن خودرو را انتخاب می‌کند و یک کد برای فروشنده ارسال می‌شود و می‌گوید که شما درخواست نقل و انتقال دارید و در آنجاست که خریدار می‌تواند تمام مشخصات خودرو از جمله بیمه، معاینه فنی و سابقه تصادف را ببیند.

رئیس مرکز تعویض پلاک راهور ناجا اظهار داشت:

خریدار و فروشنده زمانی که به توافق رسیدند برای تعویض پلاک بدون اینکه از خودرو پیاده شوند، مستقیم به مرکز تعویض پلاک می‌روند. در قسمت بازدید از خودرو، فرایند بازدید انجام می‌شود و بعد به قسمت مدیریت فنی که کل فرآیند را در سیستم بازبینی می‌کند، ارجاع می‌شود و در نهایت کارت سند قدیمی از فروشنده اخذ می‌شود و سند جدید (برگ سبز) به خریدار تحویل داده می‌شود.

محمدی ادامه داد:

بعد از این مرحله، خریدار و فروشنده به مرحله سوم که فک و نصب پلاک نام دارد، هدایت می‌شود. تمامی فرآیندی که در مرحله حضوری طی می‌شود، کمتر از ۱۰ دقیقه زمان می‌برد و خریدار و فروشنده بدون اینکه از خودرو پیاده شود، می‌توانند این مراحل را انجام دهند.

وی بیان کرد:

توسعه این کار با توجه به استقبال مردم از این طرح انجام می‌شود هنوز ظرفیت یک خطی که برای این طرح راه اندازی شده تکمیل نشده است.

به گفته رئیس مرکز تعویض پلاک راهور ناجا با برگ سبز پلیس هم می‌توان از این سامانه استفاده کرد و برگ سبز حکم سند هویتی خودرو را دارد.

محمدی اظهار داشت:

با اجرای این طرح، فرآیند تعویض پلاک حدود ۴۵ دقیقه تا یک ساعت کاهش داشته است و در این شرایط کرونایی می‌تواند از شیوع زنجیره کرونا که در مراکز سربسته با تجمعات زیاد اتفاق می‌افتد، جلوگیری کند.

رئیس مرکز تعویض پلاک راهور ناجا در پایان گفت:

در این سامانه امکان کلاه برداری و تخلف به هیچ عنوان نیست و چون سامانه تعویض پلاک اینترنتی به سامانه‌های پلیس راهور متصل است، به هیچ عنوان نمی‌شود تخلفی در خرید و فروش انجام شود.

تعویض پلاک اینترنتی در سال 1400: اختصاصی دکی کارز

تا اینجای پست شرایط عمومی و اعلام شده توسط سامانه تعویض پلاک اینترنتی خدمت شما اعلام شد. از اینجا به بعد نحوه ثبت نام در سامانه و تعویض پلاک اینترنتی خودرو را بصورت صریح و کابردی آموزش می‌دهیم.

قدم اول : ورود به وبسایت رسمی سامانه تعویض پلاک اینترنتی در ایران

برای اینکار کافیست از طریق این لینک وارد وبسایت رسمی تعویض پلاک در ایران شوید. توجه کنید که فقط این لینک رسمی ورود به سامانه است و هیچ لینک دیگری برای ورود به سامانه وجود ندارد. برای ورود به سامانه از مرورگر به روز شده که در زیر لیست شده استفاده کنید.

نکته 1: حتما VPN خود را قبل از ورود به سایت سامانه تعویض پلاک اینترنتی خاموش کنید.

نکته 2: برای سهولت در ثبت نام سامانه تعویض پلاک اینترنتی و رعایت شرایط، از سیستم کامپیوتر استفاده کنید.

 • مرورگر کروم
 • مرورگر فایرفاکس
 • مرورگر اُپرا

قدم دوم : ثبت نام در سامانه تعویض پلاک اینترنتی

برای ثبت نام در سامانه اینترنتی تعویض پلاک، باید روی گوشه بالا سمت چپ سایت کلیک کنید.

ثبت نام در سامانه تعویض پلاک اینترنتیثبت نام در سامانه نیاز به شماره موبایل و کد تایید داره که به راحتی می‌توانید انجامش دهید.

بعد از تایید شماره موبایل، نیاز هست اطلاعات هویتی خودتان را تکمیل کنید.

تکمیل اطلاعات هویتی در سامانه تعویض پلاک اینترنتیبعد از تکیمل کامل عضویت در سامانه تعویض پلاک یک پیغام تبریک برای شما ارسال می‌شود، سپس به صحفه‌ای مشابه عکس زیر می‌روید.

تکمیل ثبت نام در سامانه تعویض اینترنتی پلاک

قدم سوم: دریافت نوبت برای تعویض پلاک و دیگر خدمات

حالا برای دریافت خدمات و تعویض پلاک اینترنتی باید رو دکمه صفحه نخست کلیک کنید و وارد صحفه اصلی شوید. حال باید فقط استان و شهر خود را انتخاب کنید. فقط استان و شهر. حتی استان هم کفایب می‌‌کند. بعد از انتخاب روی جستجو کلیک کنید تا لیست مراکز مربوط  به تعویض پلاک در شهر شما پیدا شود.

برای مثال عکس زیر مربوط به مراکز تعویض پلاک در تهران است:

نمونه عکس مربوط به مراکز تعویض پلاک تهران

حال کافیه روی دریافت نوبت مرکز تعویض پلاک مورد نظر خود کلیک کنید و تاریخ مراجعه + ساعت مراجعه برای انجام خدمات و تعویض پلاک را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب ساعت باید اطلاعات مربوط به خودرو را پر کنید. مانند عکس زیر:

 

تکیمل اطلاعات خودرو برای تعویض پلاک

در نهایت پایین صفحه بروید و تیک گزینه قوانین را قبول دارم بزنید و روی دکمه ثبت نوبت بزنید.

دکمه دریافت نوبت تعویض پلاک اینترنتی

 

بعد از تکمیل موارد صفحه زیر به شما نمایش داده می‌شود و همچنین پیامکی را نیز دریافت می‌کنید.

 

اتمام ثبت نام اینترنتی تعویض پلاک خودرو

تبریک می‌گویم شما با موفقیت در سامانه تعویض پلاک اینترنتی ثبت نام کردید.

مراکز تعویض پلاک سراسر ایران

برای پی بردن به مراکز تعویض پلاک در ایران، اینجا کلیک کنید. در اینجا همه مراکز تعویض پلاک سراسر ایران لیست شده.

هزینه تعویض پلاک در سال 1400

در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه هزینه تعویض پلاک خودرو سال 1400 مشخص شد.

هزینه تعویض پلاک خودرو در سال 1400 یا 160 هزار تومان افزایش نسبت به سال 1399 به 260 هزارتومان رسید. طبق گزارشات برای تعیین هزینه تعویض پلاک خودر در سال 1400 خودروها به دو دسته 200 مییلیون تومان و بالای 200 میلیون تومان تقسیم می شوند که هزینه تعویض پلاک خودروها تا 200 میلیون تومان مبلغ 200 هزار تومان می باشد و خودروهای بالای 200 میلیون تومان مبلغ 300 هزارتومان در نظر گرفته شده است.

توجه داشته باشید که هزینه مشخص شده برای تعویض پلاک از طریق دستگاه کارت خوان پرداخت می شود و دریافت مبلغ نقدی قانونی نمی باشد. همچنین طبق قوانین هزینه خلافی خودرو بر عهده فروشنده می باشد و هزینه انتقال سند و تعویض پلاک بر عهده خریدار می باشد.

مدارک موردنیاز برای تعویض پلاک

برای تعویض پلاک، فروشنده خودرو باید مدارک زیر را به‌همراه داشته باشد:

• اصل سند فروش کارخانه سازنده (برای تولیدات داخل)

• اصل کارت شناسایی خودرو

• اصل سند مالکیت خودرو که توسط ناجا صادرشده است

• اصل شناسنامه جدید و کارت ملی فروشنده یا نماینده قانونی شخص فروشنده

• اصل بیمه نامه شخص ثالث معتبر

• ارائه برگه عدم خلافی

• ارائه اصل فیش پرداخت بهای پلاک براساس تعرفه

• اصل کارت معاینه فنی معتبر (برای خودروهای شخصی و دولتی که بیش از 4 سال از مدل آن سپری شده باشد و خودروهای عمومی که بیش از یک سال از مدل آنها سپری شده باشد)

• حضور فروشنده یا نماینده قانونی شخص فروشنده که باید مدارک لازم برای تعویض پلاک با وکالت را با خود به‌همراه داشته باشد

همچنین درصورتی که فروشنده به خریدار وکالت فک پلاک داده باشد، حضور او برای تعویض پلاک الزامی نخواهد بود.

مدارک موردنیاز خریدار خودرو برای تعویض پلاک

برای تعویض پلاک، فروشنده خودرو باید مدارک زیر را به‌همراه داشته باشد:

• شناسنامه و کارت ملی خریدار یا نماینده قانونی شخص خریدار

• حضور خریدار یا نماینده قانونی شخص خریدار، که باید مدارک لازم برای فک پلاک با وکالت را با خود به‌همراه داشته باشد

• مدارک احراز سکونت خریدار در صورت نبودن قبض برق خریدار خودرو یا پدر خریدار (ارائه سند اجاره‌نامه منزل مسکونی به‌نام خریدار خودرو دارای کد رهگیری و هلوگرام یا ارائه سند اجاره‌نامه چاپی دارای هلوگرام و کد رهگیری منزل مسکونی به‌نام خریدار خودرو)

در این پست سعی شد همه موارد مربوط به تعویض پلاک اینترنتی در سال 1400 از نحوه ثبت نام و دریافت نوبت، تا هزینه های احتمالی + مدارک لازم برای تعویض پلاک بیان گردد. موفق باشید.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بلاگ دکی کارز