بهترین لاستیک ایرانی (متفاوت‌ترین بررسی) آپدیت 1400

بهترین لاستیک ایرانی (متفاوت‌ترین بررسی) آپدیت 1400

ادمین دُکی کارز 3 دیدگاه

بهترین لاستیک ایرانی از پر تکرارترین سوالاتی بود که کاربران دُکی کارز از ما داشتند، از این رو این پست کاربردی رو جهت انتخاب بهترین لاستیک ایرانی برای شما عزیزان تهیه کردیم، امیدوارم لذت ببرید.

همچنین بخوانید:

ثبت نام لاستیک دولتی

 مقدمه‌ای بر بهترین لاستیک ایرانی

لاستیک ماشین یکی از مهمترین قطعات مصرفی خودرو محسوب می‌شه. لاستیک خودرو رابطه مستقیمی با جان سرنشینان و همچنین کیفیت رانندگی خودرو داره، از همین جهت اینکه بهترین لاستیک ایرانی رو انتخاب کنید حائز اهمیت هست. لاستیک خودرو اگر کمی دارای ناهمواری یا زدگی یا ورم بشه باعث میشه فرمان خودرو دچار لرزش بشه و کیفیت مطلوبی از رانندگی خودرو برای شما رقم نخوره.

همچنین بخوانید:

عمر مفید لاستیک

پس تا اینجای کار به احتمال زیاد متوجه شدید که انتخاب بهترین لاستیک میتونه تا حد زیادی از جان و خودروی شما محافظت کنه. فرقی نداره این بهترین لاستیک؛ ایرانی باشه یا خارجی. هم لاستیک ایرانی و هم لاستیک خارجی باید بهترین باشند تا شما بهترین رو تجربه کنید.

 مقدمه‌ای بر بهترین لاستیک ایرانی

چرا بهترین لاستیک ایرانی؟

شاید برخی دوستان برای انتخاب بهترین لاستیک ایرانی شک و شبهاتی داشته باشند و این سوال پیش بیاد چرا باید اصلا دنبال بهترین لاستیک ایرانی باشیم؟ چرا باید در انتخاب بهترین لاستیک ایرانی توجه کنیم؟ چرا کلا انتخاب بهترین لاستیک ایرانی مهمه؟ دلیل این قضیه در زیر بیان شده:

 • امنیت بیشتر
 • عمر بیشتر لاستیک
 • نرمی بیشتر خودرو و لاستیک
 • کیفیت رانندگی بهتر

بله! با انتخاب بهترین لاستیک ایرانی موارد بالا از آن شما میشه. با خرید بهترین لاستیک ایرانی امنیت رانندگی برای خودروی شما افزایش پیدا میکنه. چراکه بهترین لاستیک ایرانی یعنی یک لاستیک با کیفیت که به راحتی نمیترکه یا به راحتی پوسیده نمیشه.

بهترین لاستیک ایرانی طبعا عمری بیشتری هم داره، یک لاستیک با کیفیت معمولا بین 3 – 4 سال عمر میکنه و این مقدار برای بهترین لاستیک ایرانی کاملا مناسبه و نباید توقع بیشتری داشت.

بهترین لاستیک که قرار هست معرفی شود باید نرمی بیشتری هم داشته باشد. یک لاستیک بی کیفیت بعد از مدتی روی موانع کوبش و صدا ایجاد میکنه که بهترین لاستیک ایرانی باید بهترین نرمی رو هم داشته باشد.

در کل بهترین لاستیک ایرانی باعث میشه شما کیفیت رانندگی خوبی رو تجربه کنید. کیفیت رانندگی زمانی که در سفرهای بیشتر از 3 ساعت هستید به خوبی به چش می‌آید. وقتی یک لاستیک بی کیفیت زیر خودرو باشد و کیفیت رانندگی شما پایین بیاید به خوبی قدر یک لاستیک با کیفیت و افزایش کیفیت رانندگی را درک خواهید کرد!

معیارهای انتخاب بهترین لاستیک ایرانی چیست؟

معیارهای انتخاب بهترین لاستیک ایرانی چیست؟

خب می‌رویم سراغ اولین و مهمترین سوال، یعنی مهمترین معیارهای انتخاب بهترین لاستیک ایرانی چیست؟ من اطلاع دقیقی ندارم که سایر وبسایت ها چه معیاری را برای انتخاب بهترین لاستیک ایرانی در نظر گرفته اند، اما قطعا معیارهای یک کارشناس دکی کارز متفاوت است! همانطور که کاربران دکی کارز هم متفاوت هستند 🙂

معیار 1: نرمی لاستیک چه قدر است؟

خب اولین معیار برای انتخاب بهترین لاستیک ایرانی که البته مهمترین معیار هم هست، نرمی لاستیک هست. از اونجایی که آزمایشگاه خاصی نیست که ما نرمی لاستیک رو بسنجیم، از دیدگاه کاربران و همچنین بررسی میدانی خودمان استفاده میکنیم.

نرمی لاستیک برای انتخاب بهترین لاستیک

معیار 2: عمر مفید لاستیک چه قدر است؟

دومین معیار برای انتخاب بهترین لاستیک ایرانی، عمر لاستیک هست. آیا لاستیک عمر مفید زیادی داره؟ تا چند سال میتوان از این لاستیک به عنوان لاستیک سالم زیر خودرو استفاده کرد؟ 1 سال؟ 2 سال؟ 4 سال؟

معیار 3: آیا لاستیک مورد نظر گارانتی دارد؟

معیار سوم ما برای انتخاب بهترین لاستیک ایرانی، گارانتی شدن اون لاستیک هست. طبعا در دنیای امروزی که رقابت خیلی بالا رفته، برندی که محصول خود گارانتی کند، پس از کیفیت محصول اطمینان دارد، وگرنه دچار زیان هنگفتی می‌شود!

پیشنهادی:

تبلیغ لوازم یدکی در کی کارز

معیار 4: آیا لاستیک مورد نظر 4 فصل است؟

اگر مقاله: راهنمای خرید لاستیک را خوانده باشید، ما در آنجا اشاره کردیم که بهترین لاستیک برای آب و هوای ایران، لاستیک 4 فصل است. لاستیک 4 فصل در هر نوع آب و هوایی کاربرد دارد و البته عمر خوبی هم دارد. پس معیار چهارم ما این هست که بهترین لاستیک ایرانی مورد انتظارمان 4 فصل باشد.

معیار 5: آیا لاستیک مورد نظر هنوز تولید می‌شود؟

پنحمین معیار ما این هست که آیا بهترین لاستیک ایرانی مورد نظر ما، هنوز تولید می‌شود؟ معمولا یک لاستیک با کیفیت تولید آن متوقف نمیشود یا ارتقا می‌یابد. اگر توقف تولید شود پس یک لاستیک با کیفیت نیست!

معیارهای انتخاب بهترین شرکت تولید لاستیک؟

بله درست خواندید، ما برای بهترین برندهای لاستیک ایرانی نیز معیاری جداگانه داریم. چراکه ممکن است یک شرکت لاستیک ساز معتبر و معروف باشد، اما لاستیک‌های تولیدی آن برند با کیفیت نیست. برای مثال برند شرکت BMW شرکت خوشنامی است اما خودروهای تولیدی BMW از 2020 به بعد کیفیت مطلوبی نداشته باشند. یا بلعکس. برند X از یک شرکت چینی نا آشنا و ناشناخته است اما لاستیک های تولیدی این برند با کیفیت است.

معیار 1: آیا شرکت مورد  نظر خوشنام است؟

اولین معیار برای رتبه بندی بهترین برند تولید کننده لاستیک ایرانی این است که آیا شرکت مورد بحث خوش نام است یا خیر. خوشنام بودن برند تاثیر زیادی در مقبولیت بین مردم دارد.

معیار 2: آیا شرکت مورد نظر برای برند خود تبلیغات می‌کند؟

معیار دوم برای رتبه بندی بهترین شرکت تولید کننده لاستیک ایرانی، تبلیغات آن است. واقعیت این است که برندی که به دنبال تبلیغات محصول خود است، به دنبال افزایش فروش آن است. در نتیجه شرکتی که معتبر است قصد دارد در بازار ماندگار باشد و تبلیغات و بازاریابی می‌کند.

معیار 3: آیا شرکت مورد نظر در جشنواره ها و مشارکت ها شرکت می‌کند؟

معیار سوم برای رتبه بندی بندی بهترین شرکت های تولید کننده لاستیک ایرانی میزان مشارکت این شرکت ها در جشنواره ها و مشارکت هاست. البته فراخوانی مثل توزیع لاستیک دولتی نیز جز این معیار محسوب میشود.

معیار 4: کیفیت وبسایت شرکت مورد نظر

معیار آخر ما برای رده بندی شرکت تولید کننده لاستیک، سایت شرکت مورد نظر است. آیا شرکت مورد نظر دارای یک سایت با سرعت مطلوب است؟ آیا شرکت مورد نظر دارای طراحی سایت مناسبی است؟ آیا شرکت مورد نظر نیازهای کاربر را در وبسایت خود رفع کرده یا فقط یک سایت فرمالیته زده؟ آیا سایت مورد نظر دارای گواهینامه امنیتی (SSL) است؟

بهترین لاستیک ایرانی

خب ما معیارهای مهم انتخاب بهترین لاستیک ایرانی را بیان کردیم. حالا بر اساس این معیارها هم بهترین لاستیک و هم بهترین شرکت ها را رده بندی میکنیم. امیدوارم این رده بندی برای شما مفید واقع شود. اگر مشکلی یا ابهامی یا حتی اعتراضی نسبت به رده بندی دارید میتوانید در کامنت ها بیان کنید تا دیگر کاربران نیز استفاده کننده.

بهترین لاستیک ایرانی: یزدتایر

1- لاستیک یزد تایر

اولین و باکیفیت ترین و البته بهترین لاستیک ایرانی در لیست دُکی کارز، لاستیک یزدتایر است. لاستیک یزدتایر توانسنه از اواخر سال 97 رضایت بسیاری از مصرف کنندگان را به دست آورد. همچنین طبق تحقیقات میدانی ما نیز یزدتایر دارای رضایت مندی بالایی است. مصرف کنندگان می‌گویند نرمی و طول عمر مفید یزدتایر بالاست و اواخر عمر این لاستیک نیز نرمی خوبی از این لاستیک ایرانی تجربه کرده‌اند.

شرکت یزدتایر نیز یکی از بهترین تولید کنندگان لاستیک ایرانی بوده که محصولات خود را با تکنولوژی شرکت وردشتاین (Vredestein) هلند – که در حال حاضر یکی از زیرمجموعه‌های برند آپولوی هند به شمار می‌آید – به بازار عرضه می‌کند. آخرین محصولات شرکت یزد شامل تایرهای اسپرت سری V با تحمل حداکثر سرعت ۲۴۰ کیلومتر در ساعت بود که چند سال پیش راهی بازار ایران گردید. این لاستیک جز رده های صادراتی نیز هست.

بهترین لاستیک ایرانی: کویرتایر

2- لاستیک کویر تایر

دومین لاستیک در بین بهترین لاستیک های ایرانی، لاستیک کویرتایر است، این لاستیک هم جز لاستیک هایی است که از سال 1395 توانسته رضایت کاربران زیادی را به سمت خود جلب کند و از این رو در بین بهترین لاستیک های ایرانی جای دارد. عمر مفید 4 ساله  کویر تایر و کیفیت مواد استفاده شده از جمله مزایای این لاستیک ایرانی است.

این شرکت نیز که در سال ۱۳۷۷ به بهره برداری رسیده، با توجه به دامنه گسترده محصولات، از سایز رینگ ۱۳ اینچ تا ۱۷ اینچ برای خودروهای سواری در رده تولید کنندگان بهترین لاستیک ایرانی قرار دارد. این شرکت تا چندی پیش تولید تایرهای نیمه سنگین سایز ۱۶ و سنگین ۲۴ را نیز در دستور کار داشت؛ اما در حال حاضر اثری از آنها در فهرست محصولات آن به چشم نمی‌خورد. بسیاری از مشتریان با توجه به مکان و تشابه اسمی، محصولات این شرکت را با نام کویر یزد می‌شناسند!

بهترین لاستیک ایرانی: بارز

3- لاستیک بارز

سومین جایگاه در بین بهترین لاستیک های ایرانی به لاستیک بارز تعلق دارد. لاستیک بارز یک لاستیک معروف بین ایرانی هاست و طول عمر بیشتر از 4 سال آن باعث شده خیلی از افراد طرفدار این نوع لاستیک باشند. بارز همچنین در بازارهای بین المللی نیز دارای جایگاه است.

گروه صنعتی بارز یکی از جدیدترین شرکت‌های تولید لاستیک در ایران است. این شرکت که فعالیت خود را از سال ۱۳۷۶ آغاز نموده؛ در حال حاضر با تولید انواع تایرهای سواری، باری و صنعتی، در کارخانه‌های کرمان و کردستان، بزرگ ترین تولید کننده تایر ایران نیز به حساب می‌آید. این شرکت که از تکنولوژی شرکت کنتیننتال آلمان در برخی محصولات خود استفاده می‌کند، به عقیده بسیاری تولید کننده بهترین لاستیک ایرانی بوده و با عرضه انواع تایر، از تایر ۵۶۰/۱۳ مخصوص خودروی پیکان دهه ۵۰ شمسی تا ۲۳.۳/۲۵ مخصوص لودر، وسیع‌ترین دامنه محصولات را در بین تایرهای ایرانی داشته و محصولات خود را با قیمت مصوب جدید به فروش می‌رساند.

بهترین لاستیک ایرانی: کویرتایر

4- لاستیک ایران تایر

چهارمین لاستیک در بین بهترین لاستیک های ایرانی، لاستیک ایران تایر است. مصرف کنندگان ایران تایر از عمر بالای لاستیک ایران تایر راضی بودند. از نظر ما نیز لاستیک ایران تایر و بارز تقریبا در یک سطح کیفیت قرار دارند.

ایران تایر نیز یکی دیگر از شرکت‌های قدیمی تولید لاستیک در ایران بوده که محصولات آن در دهه‌های گذشته حضوری چشمگیر در بین بهترین لاستیک های ایرانی داشت. این شرکت که در سال ۱۳۴۴ تاسیس شده، پیش از انقلاب با تحت نام جنرال تایر و رابر ایران فعالیت می‌کرد. محصولات این شرکت در حال حاضر با تکنولوژی شرکت ماتادور (Matador Tyre) کشور اسلواکی فعالیت می کند. محصولات این شرکت به این دلیل در فهرست بهترین تایرهای ایرانی قرار داشته که کارخانه آن واقع در جاده مخصوص تهران-کرج اقدام به عرضه تایر به صورت مستقیم به خریداران به قیمت دولتی می‌نماید.

بهترین شرکت های تولید کننده لاستیک

همانطور که بیان هم کردیم، ما برای بهترین لاستیک ایرانی و بهترین شرکت تولید کننده لاستیک ایرانی تفاوت قائل شدیم. از همین رو حالا بهترین شرکت های لاستیک ایرانی را رده بندی میکنیم.

1- لاستیک بارز

در لیست ما، شرکت بارز بهترین شرکت تولید کننده لاستیک است. این شرکت بهترین شرکتی است که از تبلیغات و بازاریابی خوبی برخوردار است. به احتمال زیاد شما هم تبلیغ شرکت بارز را در تلوزیون مشاهده کرده‌اید. این نشانه این است که این شرکت برای محصول و بازاریابی خود ارزش قائل است. همچنین دامنه تولیدات لاستیک بارز از دیگر شرکت ها بالاتر است.

سرعت وبسایت بارز و طراحی آن نیز مطلوب است و مشکل خاصی نداشت.

2- لاستیک کویر تایر

دومین شرکت در بین بهترین شرکت های تولید کننده لاستیک  ایرانی، شرکت کویرتایر است. شرکت کویر تایر نیز از تبلیغات تلوزیونی برخوردار است و در بعضی مواقع تبلیغات این شرکت را در تلوزیون و همچنین فضای اینترنت مشاهده میکنیم.

طراحی و سرعت وبسایت کویرتایر نیز مطلوب و مورد انتظار است.

3- لاستیک یزد تایر

سومین شرکت در بین بهترین شرکت های تولید کننده لاستیک ایرانی، شرکت یزدتایر است. البته تاکنون ما تبلیغی از این شرکت در تلوزیون یا فضاهای دیگر مشاهده نکردیم.

طراحی سایت یزدتایر نیز از نظر ما مناسب نیست و حتی گواهینامه امنیتی و الزامی SSL نیز روی سایت یزدتایر نصب نیست.

4- لاستیک ایران تایر

چهارمین شرکت در بین بهترین شرکت های تولید کننده لاستیک ایرانی، ایران تایر است. البته ایران تایر نه سایت مناسبی دارد نه گواهی SSL! پس بهتر است بگوئیم این سایت در لیست ما آخرین شرکت است و ما به هیچ عنوان آن را تایید نمیکنیم.

پرفروشترین لاستیک ایرانی

یکی از سوالات پرتکرار کاربران این بود که پرفروشترین لاستیک ایرانی کدام است؟ ما پرفروشترین لاستیک ها را در زیر به ترتیب لیست کرده‌ایم:

 • بارز
 • کویرتایر
 • یزدتایر
 • ایران تایر

البته فروش بالای بارز، مدیون قراردادهایی است که با شرکت های تولید کننده داخلی مثل ایران خودرو و سایپا و شرکت های خارجی عقد میکتد که باعث شده عنوان پر فروشترین لاستیک ایرانی را، بارز یدک بکشد. از طرفی تبلیغات این شرکت نیز در پر فروش شدن این شرکت تاثیر داشته.

بهترین لاستیک ایرانی برای پراید

بهترین لاستیک ایرانی برای پراید را میتوانید در بخش بهترین لاستیک های ایرانی مشاهده کنید.

بهترین لاستیک ایرانی برای رانا

بهترین لاستیک ایرانی برای رانا را میتوانید در بخش بهترین لاستیک های ایرانی مشاهده کنید.

بهترین لاستیک ایرانی برای سمند

بهترین لاستیک ایرانی برای سمند را میتوانید در بخش بهترین لاستیک های ایرانی مشاهده کنید. تفاوت زیادی بین سمند معمولی (LX) و سمند EF7 از لحاظ  بدنه وجود ندارد و لاستیک های ذکر شده، برای هر دوی این خودروها مناسب است.

بهترین لاستیک ایرانی برای تیبا

بهترین لاستیک ایرانی برای تیبا را میتوانید در بخش بهترین لاستیک های ایرانی مشاهده کنید. سایز تیبا و تیبا 2 یکسان است و لاستیک های ذکر شده برای هر دوی این خودروها صدق میکند.

بهترین لاستیک ایرانی برای پژو 206

بهترین مارک لاستیک ایرانی برای 206 را میتوانید در بخش بهترین لاستیک های ایرانی مشاهده کنید. از آنجایی که بین 206 و 206 صندوقدار تفاوت زیادی نیست لاستیک های ذکر شده برای پژو 206 و 206 SD صدق میکند.

بهترین لاستیک ایرانی برای پژو 405

بهترین لاستیک ایرانی برای 405 را میتوانید در بخش بهترین لاستیک های ایرانی مشاهده کنید.

بهترین لاستیک ایرانی برای پژو پارس

بهترین  مارک و برند لاستیک ایرانی برای پژو پارس را میتوانید در بخش بهترین لاستیک های ایرانی مشاهده کنید.

بهترین لاستیک ایرانی برای ال 90

بهترین لاستیک ایرانی برای ال 90 را میتوانید در بخش بهترین لاستیک های ایرانی مشاهده کنید.

سخن پایانی برای بهترین لاستیک ایرانی

در این پست سعی شد، بی طرف به بررسی بهترین لاستیک های ایرانی بپردازیم. امیداورم این مقاله شما را در خرید یک لاستیک مناسب ایرانی راهنمایی کرده باشد. اگر سوال تجربه یا دیدگاهی در مورد بهترین لاستیک ایرانی دارید در همین پست برای ما کامنت کنید. کامنت شما حتما توسط ما و افراد دیگر خوانده و استفاده میشود.

در نوشتن این مقاله از قطعه نیوز نیز کمک گرفته شده، تشکر از دست اندرکاران این وبسایت خبری.

به مکالمه بپیوندید

3 نظر

 1. سلام شبتان بخیر میخوام لاستیک دولاب ثبت نام کنم راننده تاکسی تهران هستم

  1. با سلام خیلی خوب و عالی.فقط تو قسمت شرکت ها شماره چهار نیاز ب ویرایش داره بجای ایران تایر نوشتید یزد تایر.بشخصه اصلا ایران تایر رو قبول ندارم ۴ حلقه ازش تهیه کردیم برای وانت پیکان سایز۱۶۵ که واقعا پشیمونم کرد.بااینکه استفاده باری ازش نداریم زیریکسال پاره پاره و ازهم جدا شدن.

 2. تازه دیدم سایتتون رو. چقد خوبین!!
  استفاده کردم از مطالبتون
  تشکر بابت زحماتی که میکشید

 3. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بلاگ دکی کارز